Vánoce ve hvězdách – i mimozemšťané jsou přece lidé!

03.10.2017  | Pro pobavení

 

Vánoce slaví také lidé, kteří je nemohou strávit se svými bližními, jelikož jsou zkrátka tak trochu mimo dosah. Vlastně, jsou téměř nejdále, co se kdy člověk ze své rodné hroudy dostal. Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS)! :-)

A ačkoli ISS sviští okolo Země rychlostí 28 000 km/h, její obyvatelé se snaží se co nejvíce přiblížit tradičním pozemským zvykům. Dokonce si i otevřou dárky, které bývají na ISS dopraveny s časovým předstihem.

Sváteční den pro americké astronauty začíná videoposelstvím Zemi a následuje jejich tradičním pokrmem – krocan, hrášek, brambory, nádivka a ovocný salát. I příslušníci jiných národností si smlsnou na jídle, které by za běžných okolností dostali doma. Jen stolování není příliš vánoční, jelikož se astronauti musí spokojit s plechovkami.

Že vám to zní vlastně docela obyčejně? Tak se zamyslete nad tímto: ISS oběhne Zemi za 92 minut! A tím pádem zažije přesně o 14 štědrodenních rán víc než vy. ;-)

Za tým pepahotely.cz
MilošTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím