Tropical Islands – kdysi hala na výrobu vzducholodí, dnes tropický ráj

19.10.2018  | Tipy na výlety

Víte, kde se nachází největší budova na zemi podle svého objemu? V Evropě, a to v Braniborsku v Německu, jen 3 hodiny autem z Prahy. Tato budova byla původně po pádu komunistického režimu postavena jako hangár, kde se měli stavět vzducholodě. Jenže, v této obrovské hale se nepostavila jediná vzducholoď, a tak hangár dlouhý 360 metrů, široký 210 metrů a vysoký 107 metrů chátral v areálu původního letiště uprostřed přírody.

Teprve v roce 2004 tento kolos i s okolními pozemky odkoupila malajsijská společnost a za dva roky v ní otevřela neuvěřitelnou atrakci – skutečný tropický svět se vším, co k tomu patří.

Tento úžasný a jedinečný projekt přitáhne denně až 7 000 návštěvníků (vzhledem k velikosti areálu si toho ani nevšimnete).

Zkuste si představit tuto situaci. Venku je cca 0 stupňů, všude kolem jsou holé stromy a přízemní mrazíky. Jako náhle vstoupíte do obrovského jiného tropického světa a cítíte se, jako byste byli tisíce kilometrů někde úplně jinde. Pocítíte vlhký vzduch s teplotou příjemných 25 °C, přivítá vás zpěv exotických ptáků, obklopí vás tropická vegetace, krásná písečná pláž, laguna a moře, vodopády, vířivky, sauny, tobogány a budete si připadat jako v letovisku například na Borneu.

Užijete si pohádkovou lagunu ostrova Bali a Jižního moře, které obklopuje až 200 metrů dlouhá písečná pláž. Na ní jsou k dispozici lehátka pro relaxaci. V tropickém lese najdete jedinečnou tropickou vesničku s originálními stavbami, které imitují budovy v Thajsku, na Borneu a v souostroví Samoa. Ve večerních hodinách vás čeká představení na wayangovém jevišti, kde se ještě více přiblíží k atmosféře tropického světa.

Abyste si užili co nejvíce zábavy, využít můžete nespočet atrakcí. Pořádný adrenalin vám garantuje největší toboganová věž v Německu, kde na největší z nich můžete dosáhnout rychlost až 70 km/h. Nebo můžete letět v balónu (budete se vznášet ve výšce 50 metrů) a děti jistě ocení obrovský dětský ráj s brouzdalištěm pro lodičky, dráhou pro minikáry nebo trampolínou.

V areálu se nachází množství restaurací, obchodů, dokonce se můžete nechat tetovat, nebo se nechat ostříhat. Jednoduše je to skutečná vesnička s veškerými službami,  „přivezena“ z jihovýchodní Asie do střední Evropy.

Pokud si chcete užít Tropical Islands po více dní, můžete strávit noc přímo v areálu. Můžete ležet venku na karimatce, na lehátku u vody, v plátěném stanu uprostřed džungle a náročnější si mohou objednat dřevěný bungalov, zděný domek, nebo se mohou ubytovat v luxusním hotelu. Ubytovat se dá i v nedaleké vesničce v bungalovech mimo areálu.

Deštný prales – Jedná se o největší vnitřní prales na světě a nachází se v něm více než 50 000 tropických rostlin. Prales je dlouhý přibližně 1 km a na procházce můžete na chodníčcích potkat koroptve, želvy nebo ve vodě sledovat malé rybičky.

Laguna Bali – Nádherná laguna návštěvníky uchvátí již na první pohled klidnou hladinou, vodopádem, kde se relaxujete a odpočinete v ničím nerušeném prostředí. Voda v laguně má příjemných 32 °C a romantickou atmosféru si můžete užít nejen přes den, ale i v noci, když už celý areál, i všichni ostatní návštěvníci dávno spí.

Tropické moře – Toto vnitřní moře je obklopeno písečnou pláží a teplota se pohybuje okolo příjemných 28 °C. Výhodou je, že se nemusíte bát žádných nepříjemných chaluh ani žahavých medúz a pro neplavce je koupaní v něm ideální. Hloubka dosahuje maximálně 1,4 metru a navíc v něm najdete nejrůznější zákoutí a malé brouzdaliště.

Pokud si najdete chvilku se svými kamarády nebo rodinou, tak utečte před chladným počasím mírného pásma a alespoň na jeden den si vychutnejte pravou atmosféru tropického ráje. ;-)

Tým pepahotely.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím