TOP 39 tipů na výlety v západočeských lázních

15.06.2015  | Tipy na výlety

Určitě jste už někdy slyšeli o Bermudském trojúhelníku, kde prý mizí lodě i letadla – u nás v Čechách taky jeden takový trojúhelník máme a tvoří jej lázeňská města Františkovy lázně, Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Je jasné, že v tomto trojúhelníku se nikdo neztrácí. Naopak si tu všichni užívají klid a odpočinek. Pojďte se podívat, jaké zajímavosti zde laneznete…

PŘÍRODA A ZAJÍMAVOSTI

Přírodní rezervace Soos je rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrají minerální prameny a čistý oxid uhličitý v bahenních sopkách. Svatošské skály jsou pozoruhodné skalní útvary připomínající zkamenělé svatební procesí.

Tři křížky byly postaveny v 19. století a legenda praví, že je postavili tři bratři jako poděkování bohu za jejich uzdravení z vážné nemoci. Kolem křížků se rozpíná Upolínová louka, která je přírodní rezervací. Na louce je hojný výskyt vzácných druhů rostlin, jako jsou např. upolín nejvyšší a vrba borůvkovitá.

Božídarské rašeliniště se rozkládá na ploše 930 ha a rašelina se tu těží již od 18. století. Vřídlo je 1. minerálním pramenem v Karlových Varech. Zpívající fontána v Mariánských Lázních každou lichou hodinu předvede impozantní představení.

HISTORICKÉ STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE

Hrad Loket se tyčí nad řekou Ohří. Pevnost původně ve 13. století bránila české pohraničí. Pozoruhodný kostel Nanebevzetí Panny Marie z 19. století sousedí s kolonádou v Mariánských Lázních. Andělská hora je romantická zřícenina gotického hradu ze 14. století. Zámek Chyše z 12. století byl původně postaven jako renesanční hrad, součástí areálu je pivovar s dlouhou tradicí – pochází již ze 16. století.

Zřícenina hradu Gutštejn se stala podle ankety nejkrásnějším místem na západě Čech. Zámek Sokolov původně sloužil jako panské sídlo, v současné době slouží jako krajské muzeum hornické návazné výroby. Palác Princů je barokní stavba ze 17. století a je součástí komplexu několika budov zámku Ostrov nad Ohří.

Klášter Teplá z 12. století nabídne impozantní klášterní knihovnu, která je s více jak 100 000 výtisky 2. největší v ČR. Gotický hrad Bečov nad Teplou tvoří pozoruhodnou dominantu města. Zámek, který je pod hradem, chvíli sloužil jako škola. Zámek Kynžvart klasicistního stylu byl původně letním sídlem. Zámek Krásný Dvůr je barokní rezidence s nádherným zámeckým parkem.

MĚSTA, KTERÁ STOJÍ ZA TO VIDĚT

Hlavní město v Karlovarském kraji jsou Karlovy Vary, které byly založeny Karlem IV. v roce 1350. Mariánské Lázně jsou druhé největší lázeňské město v ČR. Ve Františkových Lázních zaujímají sady a lesoparky plochu o velkosti 250 ha. Na náměstí v Chebu jsou zachovány domy ze 13. století.

Sokolov je město s řadou památek, parků a krásnou přírodou v okolí.  je nejzápadnější město ČR. V Žatci naleznete zónu technických památek, které se zasloužily o to, že žatecký chmel má historii dlouhou 800 let. Louny jsou město s bohatou historií a tradicí ze 13. století.

ROZHLEDNY

Na rozhlednu Dianu se dostanete lanovkou rovnou z kolonády a máte výhled na celé Karlovy Vary. Na Hamerském vrchu naleznete také Vyhlídku Karla IV., která je nejstarší rozhlednou v Karlových Varech. Rozhledna Krásno byla zvolena anketou jako nejkrásnější rozhledna ČR.

KAM S DĚTMI? MŮŽETE SI TO UŽÍT I VY!

Sochařský pohádkový ráj je cesta lemovaná pískovcovými sochami, které znázorňují motivy známých pohádek. Mezi nejoblíbenější pohádky jistě patří Červená Karkulka nebo známá krkonošská filmová pohádka O Krakonošovi. Všechny děti zkrátka milují, když dobro zvítězí nad zlem a zloduch doplatí na své špatné chování.

Miniaturpark Bohemium v Mariánských Lázních nabízí všechny zajímavé památky ČR na jednom místě. Miniatury jsou posazeny v krásném krajinném parku. Právě tady můžete načerpat inspiraci pro další výlety. A neméně zajímavá bude i návštěva nádherně zbarvených motýlů v Motýlím domě, kde jsou expozice exotických motýlů a všechna vývojová stádia motýla.

SPORT

Vyhoupněte se do sedla a vyrazte na výlt na kole. Cyklostezka Ohře je síť cyklotras s celkovou délkou 102 km. Obecně řečeno, západní Čechy jsou velmi vhodnou destinací pro turistiku všeho druhu.

Adrenalin park v Mariánských Lázních nabídne nízké a vysoké lanové překážky, lezeckou stěnu, obří houpačku s přetížením a lanovku, která jede rychlostí až 58 km/h. V Aquaforu ve Františkových Lázních si dopřejete relaxaci ve vířivce nebo se vydovádíte na tobogánu. Jedná se o největší aquapark v západních Čechách. Milovníci golfu si můžou zahrát na hřišti, jehož historie sahá do roku 1905.

JE LIBO PIVO?

Kynšperský pivovar dodržuje tradici a je známý především pro výrobu svého jedinečného piva. Při výrobě používá suroviny z přesně vymezených oblastí. Zámecký pivovar Chyše je součástí původně gotického hradu z 12. století. Pivovar si drží tradici výroby piva od 16. století.

Doufáme, že si pobyty perfektně užijete. Hlavně nám nezapomeňte poslat fotky a zprávu o tom, jak jste se měli, na e-mail: podpora@pepahotely.cz. Dostanete za to 50 kreditů. To znamená 50 Kč na váš další nákup.

Přejeme klidnou dovolenou!

pepahotely.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím