TOP 13 tipů na výlety na Pálavu

01.07.2016  | Tipy na výlety

Pokud jste ještě nenavštívili Brněnsko a Slovácko, určitě to změňte, protože se vám tam určitě bude moc líbit. A pokud si budete chtít dát i Pálavu, připravte své chuťové buňky na skvostnou chuť tamního vína a nohy na poznávání chráněné krajinné oblasti Pálava. Ta patří mezi nejzajímavější, nejsušší a nejteplejší lokality ČR. Je krajem úrodných vinic a skalních stepí, který se rád koupe ve slunečních paprscích a určitě stojí za návštěvu.


PŘÍRODA A ZAJÍMAVOSTI
Pálava je prostě jedinečná. Díky své poloze má skoro středomořský ráz a unikátní přírodní podmínky. Vidět zde můžeme mnoho teplomilných druhů rostlin a živočichů, z nichž některé se u nás v republice jinde ani nevyskytují. Ne náhodou je tedy zařazena mezi biosférické rezervace UNESCO. 

Bělostné vápencové skály dodávají krajině exotický šmrnc, takže bude určitě co fotit! Takže si raději připalte externí baterii na cesty, aby se vám telefon nevybil v ten nejméně vhodý okamžik. 

Nejvyšším vrcholem Pálavy je Děvín a lokalita kolem něj prý patří k těm nejhezčím. Tak vyrazte naučnou stezku a poznávejte krásy zdejšího kraje.


Z Děvína to bude asi moc hezká podívaná – vychutnáte si výhled na velkou část jižní Moravy a Dolního Rakouska, dohlédnete až na Slovensko k malým Karpatům a za mimořádně dobrých podmínek jsou vidět i Alpy.

Pokud ale netoužíte po výškách, můžete naopak sestoupit až do podzemí. V přírodní rezervaci vrchu Turold se nachází jeskyně, která je významným zimovištěm netopýrů. V létě se tu můžete příjemně zchladit a ještě pokochat pohledem na Jezerní dóm a třpytivé krystalky kalcitu. 

POZORUHODNÉ STAVBY
Typickými dominantami pálavských kopců jsou zříceniny dvou středověkých hradů: Dívčí hrad ze 14. století (zvaný též jako Děvičky), který je vidět už ze 40kilometrové dálky, zbořila za 30leté války švédská vojska. Z jeho trosek je okouzlující výhled na okolí a nádrž Nové Mlýny.


Sirotčí hrádek můžeme obdivovat na dvou bělostných vápencových útesech nad vsí Klentnice a stejně jako snad z každého místa pálavských vrchů je z něj neskutečně krásný výhled do širokého kraje. Áha, a mám nápad na dárek pro Marii! Fotodeka z takových záběrů bude prostě úžasná.

ZÁBAVA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ
Protože navštívíte krásnou přírodní lokalitu, podstatnou část programu samozřejmě vyplní turistika. A ať už ta pěší, tak cykloturistika. Obojí má své klady – pěšky se dostanete výše za malebnějšími výhledy, objet si ale nádrž Nové Mlýny na kole má ale také své kouzlo. Což má navíc i vinařská stezka a desítky vinných sklípků čekajících jen na nás.

Pokud ale zatoužíte po uvolnění a osvěžení „uvýletovaného“ těla, mám pro vás překvapení – Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Tam si může dopřát wellness, nakupování i restauraci na jednom místě. Navštívit můžete i Pool Baru. Tak neváhejte ani vteřinu!

Doufáme, že si pobyty perfektně užijete. Hlavně nám nezapomeňte poslat fotky a zprávu o tom, jak jste se měli, na e-mail: podpora@pepahotely.cz. Dostanete za to 50 kreditů. To znamená 50 Kč na váš další nákup.

Přejeme klidnou dovolenou!

pepahotely.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím