Je na čase to zabalit, aneb pár tipů a triků, jak se sbalit na dovolenou

17.05.2017  | Inspirace

„Mám si vzít šortky nebo džíny? Sandály nebo kecky? Nezapomněli jsme na nic? Kde je nabíječka? A kam s pohorkami?“ Samé otázky, dilemata, logistika, snaha napěchovat do zavazadla ještě jedny kalhoty, zatímco kufr na nás výhružně cení švy a zip se zadrhává. Balení přitom nemusí být takový horor, když víte, jak na to. ;-)

Léto je tady a s ním slunce, tropické teploty a dovolená. Ať už se rozhodujete, jestli zůstanete na rodné hroudě nebo vyrazíte omrknout, jak to chodí u sousedů, balení vás zkrátka nemine. A co se tohoto tématu týče, rozhodli jsme s vámi a svá moudra podělit. 

Kufr nebo batoh?

Než vůbec s balením začnete, rozhodněte se, jaké zavazadlo si vezmete. Kufry na kolečkách jsou super. Nemusíte je tahat na ramenou a jejich obsah je přehlednější. Jenže zároveň s kufrem máte plné ruce práce, když se kolečkům postaví do cesty obrubník nebo schody.

Naproti tomu batoh máte pořád u sebe. Možná v něm vaše oblečení nebude tak krásně přehledné, ale přitom budete mít obě ruce volné.

Méně je více, zvlášť v kufru

„Co když bude celou dobu pršet, co když si kalhoty první den něčím pokecám, co když bude moc horko/zima?“ Snaha připravit se na každou situaci vás nutí pěchovat do kufru další a další oblečení. Stop. Heslo „Vždy připraven“ nechte skautům a vezměte si jen pár věcí. ;-)

Zabraňte zbytečnému nadýmání

Trička, svetry i zimní bundy – to vše zbytečně zabírá prostor. Raději z toho udělejte placku. Stačí věci dát do igelitového sáčku a vyfouknout vzduch. Tenhle fígl vám ušetří spoustu prostoru. 

Pro nepořádek není v zavazadle místo

Ať už věci pečlivě skládáte do kufru nebo do prostoru ve vašem batohu, vždy se vám bude hodit vědět, kde co je. Žádné balení na poslední chvíli a bezmyšlenkovité házení věcí tam, kde je zrovna místo – tím ušetříte spoustu času při následném hledání! A pokud jste zvolili batoh, složené oblečení do něj vložte vertikálně – tak ho budete mít po ruce a nebudete muset vyndávat celý obsah batohu při hledání jednoho tílka.

Na umístění záleží

Těžší věci jako džíny, knihy nebo pohorky dejte v kufru na stranu, kde jsou kolečka. Když je dáte na opačnou stranu, kufr bude ztrácet rovnováhu a pořád padat.

Co je malé, to je užitečné

Rodinná balení šampónů, krémů, mýdel a tuby zubní pasty nechte doma. Místo toho si nakupte cestovatelské mini verze. Ty vám na pár dní vystačí a až je vypotřebujete, nádoby si nechte na příští dovču.

Plastové lahve se budou hodit

Pokud máte skořepinový kufr, určitě se vám bude hodit pár prázdných PET lahví. Zvlášť pokud není kufr úplně plný, vložte lahve dovnitř. Tím volný prostor vycpete a zabráníte možnému prasknutí.

Využijte každou skulinu

Dalo by se říct, že takové pohorky jsou žroutem místa – uvnitř každé boty (a platí to i o teniskách) totiž je nevyužitý prostor. Tak ho využijte a napěchujte sem pár párů ponožek. ;-)

Věříme, že naše tipy a triky, jak se sbalit na cesty, vám pomohly, a proto nám nezbývá nic jiného, než popřát šťastnou cestu a užijte si dovolenou! :-)

 

pepahotely.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím