Halloween a vyřezávání dýní

07.11.2017  | Ze života firmy

Halloween je pojmenování pro předvečer významného svátku Samhain, který oslavovalo keltské obyvatelstvo Britských ostrovů. Samhain zůstal významným svátkem i po průniku křesťanství na toto území. Duchovenstvo ale mělo zájem, aby se původně pohanský svátek změnil na oslavu svátku Všech svatých, kde by se oslavovali všichni známí i neznámí světci křesťanské církve.

Do Spojených států Halloween přinesli irští a skotští přistěhovalci, ale až po letech 1845/46. V současnosti jde o sekulární svátek s karnevalovým charakterem, který se během 90. let 20. století rozšířil do Evropy a který milují především děti. :-)

A protože je Halloween spojen i s vyřezáváním dýní, i my jsme jeden pátek po práci pár takových udělali. Při vyřezávání dýně byl důležitý nejen nápad, kreativita, ale i ostrý nůž. Šikovně posloužila i lžíce, díky které se dýně bez problémů dají vydlabat.

No a tady je alespoň jeden z výtvorů, a to našeho Honzy z obchodního oddělení, kterému se podařil takový krásný výstavní kousek. :-)

PS: pokud jste ještě dýně nevyřezávali, tak neotálejte a vzhůru na to! ;-)
A nezapomeňte do ní vložit svíčku, aby zářila tak krásně, jako tato Honzova dýně.

Tým pepahotely.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím