Dívka na koštěti Harryho Pottera

25.09.2017  | Zajímavosti

Londýn, to není jen deštivé město plné turistů. Má mnoho krásných zákoutí, která jsem poznala během roku života v této světové metropoli.

Památek je tu spousta a samozřejmě už se o nich napsalo asi všechno. Zmíním proto raději místa, která učarovala mě. :-)

Tak třeba ve West End najdete známou Oxford Street, Trafalgarské náměstí, Picadilly, Hyde Park Corner a Green Park nebo ulice Regent Street a Bond Street, které jsou ve světě proslulé obchody s exkluzivními značkami po bohaté.

Východní Londýn má taky své kouzlo, ale víc se mi zalíbil právě západ, který je tak elegantní. Za zmínku pak stojí ještě čtvrti Notting Hill a Richmond nebo stadion Stamford Bridge, který je domovem fotbalového týmu Chelsea FC. V jižním Londýně zase naleznete Wimbledon a Greenwich, kde se nachází nultý poledník a známá hvězdárna.

Na severu Londýna jsou zase velké parky plné zeleně – třeba Hampstead Heath s Parliament Hill. Londýnské parky neprojdete jen tak, raději si půjčete kolo, jinak budete s takového množství chození pěkně unavení. ;-)

No a samozřejmě nesmím zapomenout na Tower Bridge, budovu parlamentu s Big Benem nebo Buckinghamský palác, které už patří na seznam „must-see“, tedy památek, která zkrátka musíte vidět.

Ale dost už bylo o Londýně, protože v jeho blízkosti najdete něco ještě zajímavějšího – studio Warner Bros., které bylo otevřené v roce 2012. Atrakcí je tu tolik, že tu strávíte několik hodin. Ptáte se proč? Místo odpovědí stačí říct dvě slova: Harry Potter! :-) Celé studio je totiž jako vystřižené z filmů o slavném čaroději.

Jakmile vejdete, v úžasu vám klesne čelist. Ocitnete se totiž přímo v Bradavicích a jednu po druhé navštívíte místní jídelnu, Brumbálovu pracovnu s kouzelným kloboukem, měnivé schodiště, návrhy obřích pavouků nebo slavného ptáka Fénixe Fawkese, baziliška, kuchyni Weasleyových, létající auto a Harryho létající koště Nimbus 2000 pro famfrpál, Zobí ulice a stovky dalších autentických věcí ze světa Harryho Pottera.

Strávíte tu sice půl dne, ale bude to rozhodně stát za to, protože budete mít zážitek na celý život. :-)

Ovšem i samotný Londýn stojí za návštěvu, protože je v něm tolik k vidění, že to jde slovy jen těžko popsat – to se prostě musí zažít na vlastní kůži.

P. S.: když už budete ve světě Harryho Pottera, nezapomeňte si zalétat na koštěti. ;)

Za tým pepahotely.cz
Mary a DominikaTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím