All inclusive pobyt v hotelovém komplexu Rathaushotels hned za německými hranicemi

18.07.2018  | Otestováno

Krásná příroda, all inclusive pobyt a hodně sportovních i lázeňských aktivit – to všechno se rozhodli vyzkoušet naši kolegové v německém lázeňském městečku Oberwiesenthal. Jak se jim krátká dovolená líbila? :-)

Kluci vyrazili z Prahy směr D7 a přibližně za dvě hodiny dorazili do svého cíle, Oberwiesenthalu. V Rathaushotels****, jednom ze tří hotelů společnosti Rathaushotels, je čekal sám majitel společnosti. Ten je poté provedl po všech svých hotelech, kterých má ve městě hned tři (hotel Rathaushotels****, hotel Keilberg**** a hotel am Kirchberg). Pak je majitel vzal na projížďku po okolí, kde měli příležitost vidět zejména velké sportovní atrakce, kvůli kterým do Oberwiesenthalu každoročně chodí mnoho tisíc návštěvníků. Kromě sportovního vyžití je Oberwiesenthal známé i jako lázeňské město a najdete v něm hned několik plaveckých bazénů.

Po prohlídce se kluci ubytovali v hotelu Keilberg****. Na recepci se trochu obávali toho, jak se domluví, protože němčinou šprechtili naposledy na střední, ale recepční je příjemně překvapila, když je oslovila česky. Každý dostal svůj vlastní pokoj, kde si na chvíli odpočinuli a poté si celá skupina šla užít služby z balíčku.

Nejdřív se posilnili vydatnou večeří, která byla formou švédských stolů. Bohatý raut zahrnoval vskutku různorodé jídla, takže každý si tam něco dobrého našel. Večeře se podávaly v hlavním hotelu Rathaushotels****, a po večeři si kolegové dopřáli míchané drinky, které si vychutnali v baru při živé hudbě.

Druhý den už byli akčnější. Po bufetové snídani ve svém hotelu se rozhodli zdolat horu Fichtelberg, i když jen lanovkou. Ze stanice v údolí na vrcholek urazila lanovka trasu dlouhou až 1 175 m a zdolala převýšení 303 m. Během jízdy si užili úchvatný výhled na údolí, skokanské můstky a panorama Oberwiesenthalu. Na vrcholu se jim naskytl krásný výhled na českou i německou přírodu.

Poté se vydali na jízdu úzkokolejkou v údolí říčky Preßnitz. V historickém vagonu vláčku je přivítal přátelský personál a v bufetovém vozu si v klidu vychutnali jízdu u šálky kávy.

Po výborném obědě v hotelu se odpoledne kluci zrelaxovali v sauně a následovala odpolední siesta ve městských lázních.

Znovu vyhladovění se šli navečeřet a pak si dali na rozloučenou ve svém hotelu skleničku vína. Ráno před cestou si naposledy užili skvělé snídaně, a i když neradi, museli se vrátit zpět do Prahy, aby nám poreferovali o svých zážitkách z dovolené. :-)

Tým Pepa.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím